Zgłaszanie swojego newsa do redakcji

zglaszanie newsow

Jest wiele ścieżek, którymi może podążać autor wiadomości telewizyjnych, ale najczęstszą z nich jest zostanie freelancerem. Niezależni autorzy wiadomości telewizyjnych muszą znaleźć własnych klientów i upewnić się, że otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę. Inną ścieżką jest staż w czasopiśmie lub gazecie. Firmy te zapewnią Ci doświadczenie w pisaniu i dostęp do edytora, który pomoże Ci poprawić Twoje umiejętności. Trzecią ścieżką jest zostanie pisarzem lub reporterem dla uznanej stacji telewizyjnej lub publikacji. Będzie to wymagało więcej pracy, ale pozwoli ci również pracować z doświadczonym zespołem w branży i budować swoje CV z pewnym doświadczeniem na pasku.

Jak zgłosić news?

Zgłaszając komuś informacje w telewizji, pamiętaj o następujących kwestiach: anonimowe skargi są mało wiarygodne i możesz zostać poproszony o kilka szczegółów lub o podanie danych kontaktowych. Program telewizyjny może chcieć skontaktować się z Tobą w celu uzyskania zgody na wykorzystanie Twojego obrazu w swoim programie, czy to przez e-mail, czy telefon.

Napisz o ciekawostkach lub wydarzeniach

Wiadomości telewizyjne to trudna branża, w której obowiązują stałe terminy i środowisko o wysokiej presji. Jeśli jednak chcesz wejść do świata reportaży telewizyjnych, oto kroki, które powinieneś podjąć:

  • Zostań ekspertem w swojej dziedzinie.
  • Masz duże zainteresowanie dziennikarstwem i mediami.
  • Zacznij śledzić lokalne wiadomości.