Największe atrakcje turystyczne w Polsce

atrakcje turystyczne w polsce

Polska to piękny kraj, który warto zwiedzić. Interesujących miejsc do obejrzenia jest tutaj naprawdę wiele. Co warto zwiedzić w Polsce? Królewski Kraków oraz stolicę - Warszawę, Wrocław i Poznań, Gdańsk, Toruń, Zamość, Częstochowę, Sandomierz... Pomorze, Mazury, Roztocze, Bory Tucholskie, polskie góry. Wszystko zależy od tego, co nas interesuje.

Najpiękniejsze zabytki, które warto zobaczyć w Polsce - Kraków

Zwiedzając atrakcje turystyczne w Polsce, nie można pominąć Krakowa. Co warto tutaj zwiedzić?

  • Wawel, siedzibę polskich królów. Na wzgórzu wawelskim są dwa interesujące obiekty, których pominąć nie można: Zamek królewski oraz katedra. Na zamku podziw budzą reprezentacyjne królewskie komnaty oraz Skarbiec Koronny. Interesująca jest zbrojownia, przepiękny i wart zobaczenia jest ogród królewski. Wawel najlepiej zwiedzać z przewodnikiem.
  • Rynek Główny z Kościołem Mariackim oraz Sukiennicami.
  • Krakowski Kazimierz, dawną dzielnicę żydowską, gdzie udało się częściowo ocalić klimat dawnych lat.
  • Kościół na Skałce wraz z kryptą, gdzie znajdują się groby sławnych Polaków: Wyspiańskiego, Asnyka, Jacka Malczewskiego, Karola Szymanowskiego, Ludwika Solskiego, Czesława Miłosza i wielu innych.

Częstochowa i Sanktuarium na Jasnej Górze

To historyczne miejsce choć raz powinien odwiedzić każdy Polak. To tutaj papież Jan Paweł II przybywał podczas każdej swojej pielgrzymki. To tutaj kardynał Stefan Wyszyński oddał Polskę w opiece Maryi. Na Jasnej Górze znajduje się cudowny obraz Czarnej Madonny, do którego pielgrzymują ludzie z całego świata. Jasna Góra to miejsce szczególne dla wszystkich wierzących, ale jest to również przepiękny zabytek, wart zwiedzenia. Arsenał, Skarbiec, przepiękna barokowa bazylika, Wały Jasnogórskie, wzdłuż których znajdują się stacje drogi krzyżowej. Z wieży jasnogórskiej można podziwiać panoramę Częstochowy z jej przepięknymi Alejami Najświętszej Maryi Panny, nowoczesne dzielnice i krajobraz Jury Krakowsko - Częstochowskiej.