Koncert bożonarodzeniowy dla seniorów - wrażenia

koncert bozonarodzeniowy

Okres Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie dla osób starszych, to przywołanie wielkich wzruszeń emocjonalnych i wiążących się z tymi uczuciami, powrotem wspomnień świąt Bożonarodzeniowych spędzonych z najbliższymi i w gronie rodzinnym. Taki koncert to niejednokrotnie ważne wydarzenie dla seniora, dla którego możliwość uczestnictwa w koncercie w Ośrodku Kultury, w gronie innych seniorów, to jedyna możliwość uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym.

Koncert Bożonarodzeniowy w Ośrodku Kultury

Koncert bożonarodzeniowy w Ośrodku Kultury z oprawą muzyczną, wokalną, sceniczną oraz oprawą typową dla Świąt Bożego Narodzenia, jak jasełka, to przeżycie nie tylko emocjonalne, ale także estetyczno - ekspresyjne. Ośrodek Kultury i organizatorzy koncertu bożonarodzeniowego starają się aby artyści i publiczność, nie tylko obejrzała i posłuchała koncertu, ale aby ten koncert był wydarzeniem radosnym a jednocześnie poruszającym i pełnym refleksji i uwagi.

Dlaczego warto wziąć udział w koncercie?

Uczestnictwo seniora w koncercie bożonarodzeniowym rozumiemy jako realizacje potrzeby wyższego rzędu, jaką jest potrzeba przynależności. Potrzeba ta realizowana jest i osiągana poprzez kontakty, spotkania , oraz uczestnictwo w takich wydarzeniach jak koncerty.  Idealną sytuacją byłoby zorganizowanie koncertu bożonarodzeniowego w Ośrodku Kultury dla seniorów oraz członków ich rodzin.

Jakie utwory zostaną wykonane na koncercie?

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki to niezmienny repertuar każdego koncertu bożonarodzeniowego. Bez tych utworów koncert nie zasługiwał by na miano koncertu bożonarodzeniowego. Natomiast  wykonawcy i organizatorzy mogą zaprezentować poszerzony repertuar o kolędy nieznane, regionalne, oraz piosenki bożonarodzeniowe kojarzone z filmów lub estrady.