Zamek w Łapalicach - zwiedzanie

zamek w lapalicach

Zamek w Łapalicach przyciąga turystów. Jest to pewna samowola budowlana, czyli budowa, która nie została w odpowiedni sposób zatwierdzona. Zamek mimo to ma sporo uroku i jest interesujący dla turystów. Budowla jest olbrzymia, ma aż 5000 metrów kwadratowych. Jego forma przypomina klasyczną rezydencję. Piękno tego zamku to jakość, elegancja oraz wyjątkowość. Turyści chętnie przyjeżdżają, aby zobaczyć ten zamek i sfotografować się na jego tle.

Zamek w Łapalicach - atrakcje turystyczne

Okolice zamku w Łapalicach obfitują w atrakcje turystyczne i to na pewno przypada do gustu niejednej osobie. Można spokojnie korzystać z urody tego zamku i cieszyć się jego pięknem. Ogromna bryła pięknie góruje nad okolicą. Piotr Kazimierczak, rzeźbiarz oraz producent mebli, jest właścicielem tego wyjątkowego zamku. Do samego zamku wejść nie można, ponieważ jest to samowola budowlana, nie wiadomo, czy nic w środku nie grozi. W 2015 roku grupa fanów Harry'ego Pottera chciała kupić zamek 

Zamek w Łapalicach - zwiedzanie i ciekawostki

Wystarczy zrobić zdjęcie na tle zamku i można mieć pamiątkę. Inwestycja jest spora, ale jej legalność jest podważona. Właściciel nie zdobył zezwoleń, ale postawił ogromny obiekt. W okolicach zamku jest zieleń, malownicze tereny i wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Do Łapalic warto się wybrać i spędzić tam bajecznie czas. Na pewno każda osoba będzie zachwycona takim miłym relaksem. To jest przecież najważniejsze i najcenniejsze dla każdej osoby.